MHP'den Akşener'e: Müdire Hanım kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir

MHP ile İyi Parti arasındaki gerilim yeniden artıyor. MHP'den yapılan yazılı açıklamada Meral Akşener hedef alınırken, 'Müdire Hanım kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir' denildi. Açıklamada, 'Tahrik ve kaşımalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi ve hempaları olacaktır' ifadeleri yer aldı.
Perşembe, 11 Ekim 2018 12:55

MHP'den İyi Parti ve Meral Akşener'e yönelik sert bir açıklama geldi.

Açıklamada, "Müdire Hanım kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir" ifadeleri yer aldı.

'TORUN TOSUN SAHİBİ BİR HANIMKEN'

"Toplumsal barışı hedefe koymuş, cüretkâr ve çılgın bir surette siyasetin, toplumun dinamiklerini dinamitlemeye koyulmuştur. Bu hanım; bulunduğu mevkiden bir partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini, tepkileri anlayışla karşılanması gereken heyecanlı gençlerin nasıl olgunluk ve hoşgörüyle yatıştırılacağını bilmeyecek kadar adab-ı muaşeret yoksunu, politika fakiridir" denilen açıklamada, "Yaşını başını almış, torun tosun sahibi bir hanımken; ağabeyi yaşındaki bir siyaset ustasını çocukça kavgaya davet edecek kadar nadan ve cahil olduğunu sık sık göstermekten ince bir haz duymaktadır. Müdire Hanım; siyasetteki başarısızlığını örtmek için, bizimle nereye varacağını kestiremediği bir münakaşa iklimi yaratarak havayı elektriklendirip bulandırmaya uğraşmaktadır. MHP saflarındayken yaptığı densizlikler, huysuzluklar yetmemiş, şimdi de partilileriyle MHP tabanı arasında kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir. Müdire Hanım, MHP ile kendi partilileri arasındaki gerginliği sorumsuzca kaşıyarak, siyasi tartışmayı bir sinir harbine, üste çıkıp galebe çalma yarışına döndürmeye çalışarak toplumsal barışı, huzur ve sükûnu bozmayı hedeflemektedir. Bu konu, sadece sıradan bir siyasi polemik olarak görülemez. İP Müdiresinin ve şakirtlerinin tutumu; toplumda fitne, huzursuzluk ve karmaşa çıkarma planının bir parçasıdır" ifadeleri yer aldı.

Akşener'in toplumun sinir uçlarına maksatlı olarak bastığının belirtildiği açıklamada, "Bu hanım; kavgaya baltayla, yangına körükle gitmektedir. Ülkücüleri adli makamlar ve kolluk güçleriyle karşı karşıya getirmeye çalışan İP Müdiresi Meral Akşener’in, hem sosyal medya üzerinden hem de politika kürsüsünden sergilediği kışkırtıcı, gerginlik yaratıcı tavır konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Tahrik ve kaşımalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi ve hempaları olacaktır" denildi.

MHP'LİLER AKŞENER'İN EVİNİN ÖNÜNDE BULUŞMUŞTU

Kısa süre önce Bahçeli ve Akşener arasında sosyal medyada yaşanan bir tartışmanın ardından bir grup MHP'li Akşener'in evinin önünde buluşmuş, balkona çıkan Akşener, "erkekseniz vurun lan" diye bağırmıştı.

Olay sonrası MHP ilgili ilçe yönetimini görevden almış, soruşturma kapsamında 11 MHP'li gözaltına alınmıştı.