Kılıçdaroğlu'ndan ittifak açıklaması: AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız' dedi.
Cuma, 12 Ekim 2018 13:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Partili belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mıyız? Sandıkta ittifak yapacağız. Sandıkta mutabakatı sağlayacağız. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kiminle ittifak yapacağız? Önce yıllar yılı AK Parti’ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız. Gelin görün belediye hizmetler nasıl veriliyormuş" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "CHP'nin olduğu belediyelerde vatandaşlar huzur içindedir. Dört mevsimin güzelliğini yaşarlar. Karabasan gibi çökmez bir kent CHP'li belediyelerde. Vatandaşlarımıza kapılarımız açıktır. Bütün ibadethaneler tertemizdir. Dolayısıyla biz belde halkı nasıl yaşamak istiyorsa öyle hizmet vermeyi temel ilke edinen bir kültürden geliyoruz" diye konuştu.

Erdoğan'ın istifa ettirdiği AKP'li belediye başkanlarına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir belediye başkanları görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı. Kusurları varsa yargıya çıkarırsın. Ne diyor Erdoğan  'ya istifa et ya da bedeli ağır olacak.' Biz gayet net söylüyoruz bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz halka veririz hesabı. Zorla istifa ettirilenlerin torunlarına anlatacakları hiçbir hikaye yoktur. Bir kişinin arzusu üzerine istifa ediyorlarsa orada demokrasi yok demektir. Ne var bu istifanın arkasında. Bugüne kadar ortaya çıkmadı ama çıkaracağız” dedi.