Kar yağışı Ankara ve İstanbul'a geri dönüyor

Pazartesi gününden itibaren soğuk havalar yurdu yeniden etkisi altına alacak. İstanbul'da salı gününden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor.
Cumartesi, 07 Şubat 2015 09:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıklarının 10-15 derece düşeceğini ve kar yağışının yurdu yeniden etkisi altına alacağını açıkladı.

İstanbul : Yarın 10 derece olan hava sıcaklığı, pazar günü 7 dereceye düşecek. Pazartesi günü karla karışık yağmurla birlikte sıcaklık 5 dereceye düşecek. Salı ve çarşamba günü ise yoğun kar yağışı görülecek olan kentte sıcaklık 1 dereceye kadar gerileyecek.
 
Ankara : Başkentte cumartesi günü 12 derece olan hava sıcaklığı pazartesi günü kar yağışıyla birlikte 5 dereceye düşecek. Kar yağışı salı ve çarşamba günü de etkili olacak, sıcaklık da eksi 2 dereceye kadar düşecek.
 
İzmir : Kar yağışı haftaya İzmir'i de boş geçmeyecek. Hafta sonu yağmurun etkili olacağı kentte sıcaklık gündüz saatlerinde 12 ile 16 derece arasında değişecek. Kentte salı günü hava sıcaklığı hızlı bir düşüşle 2 dereceye düşecek ve 1 günlüğüne de olsa kar yağışı etkili olacak.