İyi Parti'den ittifak açıklaması

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, 'Biz yerel seçimlere tek başımıza katılacakmışız gibi tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gündemimizde yerel seçimlerle ilgili olarak bir ittifak çalışması yok' dedi.
Çarşamba, 12 Eylül 2018 15:46

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, partisinin Başkanlık Divanı toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kavuncu bir gazetecinin, ''Yerelde ittifak konusunda dün Kılıçdaroğlu il başkanları toplantısında İyi Parti, Saadet Partisi, HDP bir araya gelip tek bir aday çıkartabilir, önemli olan belediyeleri almak ifadesini kullandı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna şöyle cevap verdi:

''Biz yerel seçimlere tek başımıza katılacakmışız gibi tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gündemimizde yerel seçimlerle ilgili olarak bir ittifak çalışması yok. Ancak gündemimizde olması şu anlama gelmiyor; böyle bir ihtiyaç tezahür ederse, kamuoyundan bu konuda böyle bir baskı olur ya da böyle bir teklif gelirse, bu partinin ilgili kurullarında değerlendirilir. Ancak şu an gündemimizde böyle bir şey yok. Hem il, hem ilçe teşkilatlarımızda 31 Mart'taki yerel seçimlerle alakalı çok sıkı ve ciddi bölgenin, yörenin içerisinde tanınan kendini ön plana çıkarmış adayların tespiti anlamında çalışmalarımız var."