HSK'dan 'Zekeriya Öz FETÖ'cü değil' kararı

Gazeteci Nedim Şener'in Cemaatçi savcı Zekeriya Öz hakkında yaptığı şikayete 'FETÖ'cü deliline ulaşılamadı' yanıtı verildi.
Cuma, 12 Ekim 2018 08:54

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener'in Cemaatçi savcı Zekeriya Öz hakkında yaptığı şikayete dikkat çekici bir yanıt verildi.

"Bundan 5 yıl önce, 15 Temmuz 2013 tarihinde avukatımız Köksal Bayraktar ve Nurcan Bayraktar, Hakimler ve Savcılar Kurulu’na benim adıma bir dilekçe vermişti. 2009 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında ev ve cep telefonumun dinlenmesi için karar çıkartan FETÖ üyesi savcı Zekeriya Öz hakkında şikayette bulunmuştuk" diyen Şener, şikayetlerine 25 Nisan 2018 tarihinde tetkik hakimi Hakan Bulut'tan yanıt geldiğini duyurdu.

"Tetkik hakimi Hakan Bulut imzasıyla gönderilen yazı tam bir rezalet" ifadelerini kullanan Şener, şu bilgileri paylaştı:

Şimdi sıkı durun; Zekeriya Öz ile ilgili şikayet dilekçemize HSK Tetkik Hakimi Hakan Bulut imzasıyla verilen cevapta aynen şu ifadeler kullanılmış; “Bir kısım ileri sürülen iddiada adı geçenlerin FETÖ/PDY ile üyelik, mensubiyet, iltisak veya irtibat şeklinde bağlantılarının bulunduğu yönünde delile ulaşılamadığı, haklarında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi ya da Genel Kurul tarafından verilmiş herhangi bir disiplin cezası yahut meslekten çıkarılma kararı bulunmaması, verilen kararların sayısı bütün olarak nazara alındığında FETÖ/PDY yapılanmasının içine girerek örgüt hiyerarşisi ve ideolojik bağlılık duygularıyla hareket ettiklerinin sabit olmadığı...” Bu nedenle soruşturma izni verilmediği bildirildi. 

Evet okudunuz, Zekeriya Öz, HSK Tetkik Hakimi Hakan Bulut imzasıyla gönderilen yazıya göre FETÖ üyesi değil. Hatta FETÖ ile irtibat ya da ilişkisi de yok. Güler misin ağlar mısın?