Gezici türbe: Süleyman Şah türbesi ziyarete açılıyor

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Süleyman Şah türbesinin birkaç günde içinde ziyarete açılacağını söyledi.
DHA
Pazar, 08 Mart 2015 12:52

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki yeni türbe inşaatında inceleme yaptı. Vali Küçük, türbenin birkaç gün içinde tamamlanıp ziyarete açılacağını söyledi.

Türbe inşaatının bitme aşamasına geldiğini anlatan Vali Küçük, kısa süre içerisinde Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının buraya naklinin gerçekleştirileceğini belirterek şöyle konuştu:

20-21 Şubat gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri çok başarılı bir operasyonla Süleyman Şah hazretlerinin sandukasını ve müştemilatını buraya getirdi. Suriye Eşmesinde hummalı bir çalışma var. İnşallah birkaç gün içinde bitecek ve ziyaretçilere açılacak. Köyümüzü de ziyaret ettik. Köyde büyük bir memnuniyet var. Büyük bir zatın bu topraklara gelmesi gurur vericidir. Süleyman Şah'ı kendi ataları olarak görüyorlar. Devletimiz de bu bölgede hummalı bir çalışma içinde. Köyün ve çevresinin bütün ihtiyaçları kurumlarımız tarafından gideriliyor. Köyümüze, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. İnşallah birkaç gün içinde türbe ziyarete açılmış olacaktır.