Erdoğan: Çorum'u altın ticaretinde çok farklı noktaya taşıyacağız

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun yardımcısının altın işleme rafinerileri hakkında bilgi almak için Çorum'da incelemelerde bulunduğunu söyleyen Erdoğan, 'Başkan yardımcısı bana Çorum sanayisinden sitayişle bahsetti. Altın ticaretinde Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız' dedi. Erdoğan, daha sonra Kılıçdaroğlu için 'Adamın hayatı yalan' dedi.
Salı, 12 Şubat 2019 17:35

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere yönelik çalışmalar kapsamında Çorum'da konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çorum'u altın ticaretinde farklı bir noktaya taşımayı vaat etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Çorum'a olan şükran borcumu ödemek istiyorum. Şahsımı yüzde 64.6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oyla tekrar cumhurbaşkanlığı makamına layık gördüğünüz için her birinize teşekkür ediyorum.
  • 31 Mart'ta çok kritik bir seçim yaşayacağız. Çorum'un yine sandıkları patlatmasını bekliyorum. Çorum Tayyip Erdoğan'ı çok iyi bilir, çok iyi tanır.
  • CHP'nin başındaki zat gibi yalanla peynir gemisi yürütmeye çalışmıyoruz. Sizlerin huzuru, refahı için çalışıyoruz.

ÇORUM'A 15.5 KATRİLYON YATIRIM YAPTIKLARINI SÖYLEYEN ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU'NA 'ADAMIN HAYATI YALAN' DEDİ 

  • Bugüne kadar Çorum'a 15.5 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce böyle bir yatırım oldu mu? Olmadı. Bak yaptıklarımı söylüyorum ha, yapacaklarımı değil. 81 ilin 81'inde de şu anda üniversitemiz var.
  • 40 senedir gece gündüz demeden koşturuyor, ter döküyoruz. Siyasi hayatımız boyunca hiçbir zaman şehirlerimize seçim dönemlerinde yolu düşenlerden olmadık. CHP'nin başındaki zat gibi Çorum'u ve Çorumlu kardeşlerimizi sadece ufukta seçim sandığını görünce hatırlayanlardan olmadık. Samsun'a, Ankara'ya, Kırklareli'ye hizmet ettiğimiz kadar Çorum, Sivas, Yozgat, Tokat, Amasya'yı da kalkındırmaya çalıştık. Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyorum. Adamın hayatı yalan olmuş. 
  • Çorum ihracatta patlama yapıyor. Çorum OSB'nin un fabrikaları, tekstil ürünleri, seramik ve banyo araç gereçleriyle yüz milyonlarca vatandaşın ihtiyacını karşılıyor. Dünyanın önde gelen altın üreticilerinden Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından, sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize ziyarete geldi. Buralara geldi. Altın ticaretinde Çorum'u çok farklı noktaya taşıyacağız. 
  • Ülkemizin kenevir üretim hacmini artırma için karar aldık. Artık naylon poşet kullanmayacağız. Kenevir sanayinin kurulmasına öncelik vereceğiz. Çorum ciddi tecrübeye sahip. Çorum'u ana merkezlerden biri yapacağız. Aralarında Çorum'un da bulunduğu 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik.