Erdoğan, 'ben kurdum' dedi, Başakşehir'i şampiyon ilan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına ilişkin, 'Ben rahatım. Niye rahatım? Başakşehir'i ben kurdum' dedi. Erdoğan, 'Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da tabii bir devrimdir. Yani illa milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş' ifadesini kullandı.
Salı, 19 Mart 2019 07:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7'de katıldığı programda Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına, "Ben kurdum" dediği Başakşehir'e ve Fenerbahçe'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ben rahatım. Niye rahatım? Başakşehir'i ben kurdum. Bir taraftan da Rize kurtardı işi, o da yükseliyor. Başakşehir'i kurduğum gibi, onun altına bir de proje takım var. O takım da benim mahalle takımı olarak 14-15 yaşında oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor. Esenler Erokspor…" diyen Erdoğan, "Onlar da ikinci sırada. Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da tabii bir devrimdir. Yani illa on binlerin veya milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş. İyi bir yönetim kadrosu var, Abdullah Hoca'yla. Başakşehir maliyeti düşük bir takım. Ama öbür tarafta bakıyorsunuz, milyonlarca dolara takım kuruluyor, netice yok. Şu an maliyet yüzdesi çok düşük olmasına rağmen Başakşehir şampiyon oluyor" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE SORUSUNA GÜLDÜ

Erdoğan, "Fenerbahçe'nin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru karşısında ise gülerek "Çok ama çok zor bir soru sordun" dedi. Erdoğan, devamında "Fenerbahçe şu son anlarda falan bir şeyler yapmaya yelteniyor. Tabii Allah yaşatmasın yani" ifadesini kullandı.