Emekli Genç Sivil Turgay Oğur: Maymun gibi gezdirseler şikayet edemem

Bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştiren tweet attığı için gözaltına alınmak istendiğini iddia eden Genç Siviller'in kurucusu Turgay Oğur, kendisine yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi: "İktidarı destekledim maymun gibi gezdirseler şikayet edemem"
Haber Merkezi
Cuma, 27 Şubat 2015 22:49

Bugün Davutoğlu’nun otomatik tüfekli korumalarla Cuma namazına gelmesini eleştirdiği için gözaltına alınmak istenen Turgay Oğur, sosyal medyada gün boyunca yandaşlığı yüzüne vurulup “Sen zamanında iktidarı desteklememiş miydin?” eleştirilerine maruz kaldı.

Oğur, bu eleştiriler üzerine aşağıdaki ilginç tweeti attı:

"Kibri kaf dağı kadar bu iktidarı öyle böyle destekledim. Maymun gibi kafese kapatıp gezdirseler şikayet etme hakkım yok. Vebalim büyük."

BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Başbakanlık yetkilileri, iddia sahibi şahsın camiden ayrılırken güvenlik görevlileriyle tartışması sonucu kimlik tespitinin yapılmak istendiğini, tartışmanın devam etmesi üzerine olayın farkına varan Başbakan Basın Başmüşaviri Osman Sert'in devreye girmesi ile anılan şahsın olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.
Cemaatin toplanması gibi bir olayın hiçbir şekilde gerçekleşmediğini, söz konusu şahsın iddia ettiği gibi kapıdan çıkarken işaret edilmesinin de söz konusu olmadığını vurgulayan Başbakanlık yetkilileri, "bu asılsız ithamların sadece gündem olabilmek için başka kişileri hedef gösterme çabası olduğunu" bildirdi.  

Turgay Oğur, yandaşlıkta sınır tanımayan Yıldıray Oğur'un ağabeyi. Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen kavgasında, kardeşlerden büyük olanı Gülen'de, küçük olanı Erdoğan'da kalmıştı.