Diyarbakır Müftüsü HDP'den aday adayı oldu

Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş'un, HDP'den milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa ettiği ortaya çıktı.
Cuma, 13 Şubat 2015 09:44

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi kamu çalışanlarının istifaları dün itibari ile sona erdi. Son istifa haberi ise Diyarbakır'dan geldi.

Yaklaşık 4 yıldır Diyarbakır İl Müftülüğü görevini yürüten Nimetullah Erdoğmuş, Diyarbakır'da HDP'den milletvekili aday adayı oldu.

ÖZGÜRLÜĞÜN KAYIP PARÇASI
Konuyla ilgili Tigris Haber Gazetesine konuşan Erdoğmuş, istifa etmediğini, emekliliğe ayrıldıını belirterek, "10 Şubat tarihinde istifa etmem tesadüf değil. 4 yıldır Diyarbakır'da bulunduğum süre içinde camia ve toplum arasındaki ahengin hep korunmasına hizmet etmeye çalıştık. Her zaman hizmet anlayışımız da bu yönlü oldu. Bu hizmeti verince insanlarla bir yakınlaşma süreci başladı. Diyarbakır'ın arayıp bulamadığı köklere bu süre zarfında ulaşabildim. Köklere hayat suyu veren suyun aslında var olduğu ve bazı zararlar gördüğünü tespit ettim. Bu nedenlerden dolayı bir sorumluluk almak istedim.

Özgürlüğün manevi alanda inşası için bir takım çalışmalarım var. Bu düşüncelerimi gerçekleştirmek için aday olmaya karar verdim. Kutsal olan bir barış ümidi var. Buna hizmet etmek istiyorum. Özgürlüğün kayıp bir parçasının peşine düşeceğim. Genel anlamda çözüm ve barış sürecine destek olmak için böyle bir karar verdim. Önemli bir noktaya gelen sürece katkı sunmak istiyorum” dedi.