Davutoğlu yine fırça yedi: Bu kez Bayraktar

Geçtiğimiz hafta Erdoğan tarafından azarlanan, Bakanlar Kurulu'nda koltuğunu Erdoğan'a kaptıran Başbakan Davutoğlu, son azarını eski bakan Erdoğan Bayraktar'dan yedi.
Salı, 20 Ocak 2015 09:40

Yolsuzluk yapmak ve rüşvet almakla suçlanan dört eski bakan arasında yer alan Erdoğan Bayraktar’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, diğer bakanlarla birlikte kendisini de çağırdığı için tepki gösterdiği iddia edildi. Taraf'tan Hüseyin Özay'ın haberine göre, Bayraktar, “Benim bu adamların yanında ne işim var. Beni niye çağırdınız” dedi.

Olay, TBMM Soruşturma Komisyonu’ndaki Yüce Divan oylamasından önce yaşandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, dört bakanı da makamına çağırarak, kendi istekleri ile Yüce Divan’a gitmelerini istedi. Bu esnada, dört bakanın yanında bulunan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, diğer bakanlarla birlikte aynı anda çağrılmaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Bayraktar, “Benim bu adamların yanında ne işim olabilir. Ben yüce divandan korkmuyorum. Gider yargılanır gelirim. Ama olay, tepeyle ilgili” dediği bildirildi. Bu açıklamanın ardından ise Bayraktar toplantıyı terk etti. Dışarıda ise, toplantı ile ilgili durumu soran AKP’lilere, “İçeride tir tir titriyorlardı. Bıraktım çıktım” yorumunda bulunmuştu. Söz konusu iddialar ise eski bakanlar tarafından yalanlanmadı.

Dalga konusu oldu: Davutoğlu'nun hayal kırıklığı...