Davutoğlu daha çok ağlar: AKP'nin seçim mitinglerini de Erdoğan yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek adamlığını ispatlamak için seçim meydanlarına çıkacak. Erdoğan "halka teşşekkür etmek” adı altında seçim öncesi AKP'nin seçim mitinlerini yapacak.
Cumartesi, 31 Ocak 2015 10:11

Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden, AKP'nin milletvekilleri listesini hazırlayan, başkanlık sistemini seçim vaadi yapmaya hazırlanan Erdoğan, kağıt üzerindeki Başbakan Davutoğlu'na seçim mitingi de yaptırmayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sürecine girileceği bahar aylarında “halka teşşekkür etmek” gerekçesiyle bir dizi miting yapmaya hazırlanıyor. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Erdoğan’ın yoğun yurtdışı ziyaretlerine göre programın netleştirilmesine çalışılıyor. Bu kapsamda il ziyaretlerinin şubat ayından sonra başlaması bekleniyor. Erdoğan’ın, bölgelere göre orantılı olarak planlanacak gezilerinin ana konusunu ise “başkanlık sistemi”nin oluşturması bekleniyor. Ancak Erdoğan’ın yapacağı mitinglerin, fiilen “AKP’ye destek” anlamına geleceğine dikkat çekiliyor.

Haziran ayında yapılacak seçimlere 5 ay kalırken, büyük devlet olanakları iki koldan AKP için seferber edilecek. Bu kapsamda Erdoğan “cumhurbaşkanlığı”, Başbakan Ahmet Davutoğlu da “iktidar gücü” ile meydanlara inecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptığı ilk basın toplantısında bu konuya da değindi. Kalın, “Sayın Cumhurbaşkanı, halkın oylarıyla seçilmesinin ardından teşekkür mitingleri yapacağını söylemişti, bu yöndeki kararlılığı sürüyor mu” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “Milletimizin oylarıyla ilk kez seçilen Cumhurbaşkanımızın il ziyaretleri planlanıyor. Dış gezilerine göre bu il gezilerini mutlaka gerçekleştirecek. İl ziyaretleri millete teşekkür için planlanıyor. Cumhurbaşkanımız bu anlamda kendine oy veren veya vermeyen insanları ayırt etmiyor. Hepsine teşekkür etmek istiyor.”

Dalga konusu oldu: Davutoğlu'nun hayal kırıklığı...