Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sen anarşist misin ya?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Aralık operasyonunda görevden alınması sonrası basın açıklaması dağıtan savcıya "Sen anarşist misin, sen nasıl Adliye önünde broşür dağıtırsın" derken, hainlerle yollarını ayırdıklarını söyledi.
Cumartesi, 31 Ocak 2015 12:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜMSİAD Genel Kurulu'nda konuşuyor.

Erdoğan, "Kimin kardeşlik maskesi altında gizli niyetleri olduğunu gördük ve onlarla yolumuzu ayırdık, yolunu saptıranlara ve değiştirenlere uğurlar olsun" dedi.

Açıklamanın satır başları şöyle:

Defalarca dostluğumuz test edildi. Kimin kardeşlik maskesi altında gizli niyetleri olduğunu gördük ve onlarla yolumuzu ayırdır. Yolunu saptıranlara ve değiştirenlere uğurlar olsun. Hainlerin seviyesine inmeyeceğiz onların düştüğü çukurlara düşmeyeceğiz.

Biz muhabbetten kardeşlik hukukundan asla vazgeçmeyeceğiz. Büyük Türkiye, yeni Türkiye mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Biz niye Haşhaşi dedik o zaman da bu Haşhaşiler Slçuklulara karşı paralel devlet kurmaya çalışmışlardır. 10 yüzyıl sonra başka bir haşhaşi yapı Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı paralel oluşumlara girişmişlerdir. Milli iredeyi hedef almışlardır. Bu yapı benim şahsımdın ziyade Türkiye'nin bütünlüğüne taaarruz etmiştir. Dinlemeler yapıp uluslararasına servis etmek ne demek, MİT tırlarını durdurup asızsız iddialarla uluslararasına servis etmek ne demek. Bunların bu yaptıklarına karşı hala düşünen varsa açıkça söylüyorum gaflet içindedirler. Bunlar amaçları için her yolu mübah saymaktadırlar.

Sen anarşist misin, sen nasıl Adliye önünde broşür dağıtırsın, sen savcısın.