CHP'nin ittifak modeli: Gayriresmi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına yansıyan ittifak açıklamasını yalanlayan CHP'li vekil Öztunç, 'herkes kendi yerelinde bu ittifakları gayriresmi yapabilir' dedi.
Çarşamba, 12 Eylül 2018 15:19

CHP Milletvekili Ali Öztunç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun il başkanları toplantısında yaptığı ittifak konuşmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Öztunç, "Hangi basın mensubu dışarıya nasıl yansıttı, bilmiyorum, aksine ittifak yok arkadaşlar. Parti meclisi, meclis üyelerimiz ne karar alır onu bilemeyiz ama onların aldığı karara tabi oluruz. Ama genel başkanımızın il başkanlarına hitaben konuşması da net, ittifak yok. Ancak herkes kendi yerelinde bu ittifakları gayri resmi yapabilir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun "Öyle adaylar bulacaksınız ki diyelim ki HDP’nin oyunun da çok yoğun olduğu Esenyurt’ta, bizden bir başkan çıkar, HDP kimliği çok öne çıkmamış ama Kürt kimliği ile saygın bir kişi bulursanız o da başkan yardımcısı olur. İyi Parti’den birisi de genel sekreter olur, yapabilirsiniz. Burada bütün amaç belediyeyi bir şekilde almak. Yerelde ittifaklar değişir. İyi Parti, HDP, SP var. Bir araya gelinebilir, tek aday çıkarılabilir. Bu yerelin kendi koşullarına göre saptanması gereken bir stratejidir" dediği ileri sürülmüştü.