CHP'den seçimde güç birliği açıklamaları: Güç birliği yapalım

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, seçimlerde "güç birliği yapalım" derken, Kılıçdaroğlu da "Ayrışırsak, bölünürsek başarılı olamayız. Birleşirsek, başarı için önümüzde hiçbir engel duramaz" ifadelerini kullandı.
Cumartesi, 31 Ocak 2015 09:13

İstanbul Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen "CHP Yurtdışı Birlikleri Toplantısı"na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorumluluğumuz çok ağır. Birlik ve beraberlik mesajını her ortamda vermek zorundayız. Ayrışırsak, bölünürsek başarılı olamayız. Birleşirsek, başarı için önümüzde hiçbir engel duramaz. Sihirli formül birleşmekten geçiyor" dedi.

Aynı toplantıya katılan ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan önce salondan çıkan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin kapıda bekleyen grevdeki DİSK işçileriyle sohbet etti.

İşçilerin destek çağrılarına yanıt veren Tekin, "Bu ülkede 2 milyon köleleştirilmiş insan var. Sizin gibi örgütlü insanlara da tahammül edilmediği için bunlar sürekli bertaraf ediliyor. Bütün bunları aşmanın bir tek yolu var. 2015 yılındaki seçimde bir güç birliği yapalım" ifadelerini kullandı.