'Borcum yok' diyen Mustafa Sarıgül'ün iki taksitle ödeme yaptığı ortaya çıktı

Mustafa Sarıgül'ün "borcum yok" açıklamasına rağmen 2014 yılı yerel seçimleri öncesinde TMSF ile sulh yaparak borcunu iki taksitle ödediği ortaya çıktı.
Perşembe, 05 Mart 2015 17:14

Şehiriistanbul adlı internet sitesinde yer alan habere göre, işadamı Korkmaz Yiğit'in ihbarı üzerine TMSF, geçen yıl 16 Ocak 2014 tarihinde, 1998'de Bank Ekspres'ten 9 kişiyle birlikte çekilen 3,5 milyon dolarlık kredinin geri ödenmemesi nedeniyle eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül'ün tüm mal varlığına tedbir koymuştu.

Sarıgül, TMSF tarafından malvarlığına tedbir kararı konulmasından sonra 18 Ocak 2014 tarihinde yaptığı yazılı açıklama yapmıştı. "Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provakasyondur" demişti.

Sarıgül'ün TMSF ile sulh yaptığı sulh sözleşmesine göre Sarıgül'ün ödeme için taahhüt ettiği  2 milyon doların birinci taksitini 31 Aralık 2014'ta ikinci taksiti ise ek sözleşme yaparak ocak ayının sonunda ödediği belirlendi. Sulh sözleşmesi ile karşılıklı davalardan da feragat edildi.