Bilal Erdoğan: Dünya mazlumlarının umudu olan bir liderimiz varken, CHP'li kardeşlerim yazık değil mi?

Okçular Vakfı kurucu heyeti üyesi Bilal Erdoğan, 'Dünyaya meydan okuyan, dünya beşten büyüktür diyen bir Cumhurbaşkanımız var. Dünyadaki mazlumların umudu olan, Filistin'in, Gazze'nin, Somali'nin, Yemen'in, Myanmar'ın umudu olmuş bir liderimiz varken çok değerli kardeşlerim, CHP'li kardeşlerim yazık değil mi' dedi.
Cumartesi, 30 Mart 2019 07:45

Okmeydanı'ndan Kasımpaşa'ya yaklaşık 400 metrelik Türk bayrağıyla "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Okçular Vakfı kurucu heyeti üyesi Bilal Erdoğan, yürüyüşün ardından Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda düzenlenen mitingde, seçimlerin Türkiye için son derece önemli olduğunu söyledi.

15 Temmuz'daki darbe girişiminde halkın sokağa çıktığını anımsatan Erdoğan, "15 Temmuz'da cesur, dirayetli bir liderimiz olduğu için, kendisi korkmadan İstanbul'a geldiği için bizler de sokağa çıktık. Biz de tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına çıktık. Şanlı tarihimiz var. 18 Mart'ı kısa zaman önce geride bıraktık. Malazgirt, İstanbul'un fethi ve Kurtuluş Savaşı'yla tarih yazmış bir milletiz. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız milletiyle, Devlet Bahçeli milletiyle sokağa çıktı. Cumhur İttifakı böyle ortaya çıktı" diye konuştu.

Erdoğan, seçimlerin sadece Türkiye için değil tüm dünya için de kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Dünyaya meydan okuyan, dünya beşten büyüktür diyen bir Cumhurbaşkanı olduğunu ifade eden Bilal Erdoğan, şunları kaydetti: "Dünyadaki mazlumların umudu olan, Filistin'in, Gazze'nin, Somali'nin, Yemen'in Myanmar'ın umudu olmuş bir liderimiz varken çok değerli kardeşlerim, CHP'li kardeşlerim yazık değil mi? Liderimizin arkasında duralım. En çok çalışan, en çok koşturan, en cesur, en dirayetli olan da o. O zaman 15 Temmuz ruhuyla buluşan Cumhur İttifakı'nı bizler seçimlerde sandıkları patlatarak getireceğiz."