Altan Tan: Bizzat Öcalan Diyarbakır'a gelsin

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan çözüm sürecine ilişkin, 'Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'nın gelip Diyarbakır Nevruz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu' dedi.
Çarşamba, 04 Mart 2015 22:43

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, bugün mecliste bir basın toplantısı düzenleyerek Newroz'a, çözüm sürecine ve ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın faiz indirimi talebiyle ilgili olarak, "İndirin demeyle faiz iniyor mu? Ucuz politikanın kimseye faydası yok." dedi.

Çözüm sürecine dair de konuşan Tan, AKP'lilerin ve Arınç'ın aklına göre hareket edecek olsaydık AKP'ye katılmamız gerekirdi dedi. Bunun yanında yaklaşan Newroz hakkında ise Tan, "Benim görüşüm bizzat Abdullah Öcalan'nın gelip Diyarbakır Nevruz'unda kendi fikirlerini çok açık seçik ifade etmesidir. Görüntülü bile olsa yine spekülasyonlara açıktır bu. Bizzat kendi düşüncelerini ifade etsin en güzeli bu" dedi.