Alkol satan büfelere 'Allah hesabını soracak' mektubu ve Kuran CD'si bıraktılar

Muğla'nın Ortaca İlçesi, Dalyan Mahallesi'nde, bazı büfe ve marketlere kimliği belirsiz kişi veya kişilerce, üzerinde içki ve sigara satışı yapılmaması konusunda uyarının yer aldığı içinde Kuran CD'si bırakıldı.
DHA
Perşembe, 19 Şubat 2015 14:11

Ortaca'nın caretta carettaları ile ünlü turistik mahallesi Dalyan'daki Atatürk ve Gürpınar Caddeleri üzerindeki, bazı içki ve sigara satışı yapan büfe ile marketlere, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce, zarfının üzerinde, "Lütfen dükkanınızda alkol ve sigara satmaktan vazgeçin. Çünkü bu size ve çevrenize çok zararlıdır ve günahtır. Allah size bunun hesabını mutlaka sorar, para kazanamam diye korkmayın. Çünkü helal yolu tutarsanız Allah işlerinizde bereket verir. Saygılarla" yazılı, Kuran-ı Kerim meali CD'si bırakıldı.

CD'yi ve üzerindeki notu görünce şaşkınlık ve tedirginlik yaşadığını belirten büfeci Gültekin Yaman, "Akşam stanttaki gazeteleri toplarken  Kuran'ı Kerim meali CD'si buldum. CD zarfının arka yüzüne tükenmez kalemle, içki ve sigara satmamam için uyarı notu vardı. Hemen güvenlik kamerası görüntülerini inceledim. Ancak, CD'yi bırakan kişi veya kişileri tespit edemedim" dedi.

Halen olayın şaşkınlığını yaşadığını belirten Yaman, içki ve sigara satmaya devam edeceğini de söyledi.

Şahin Cin ise, "İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Dalyan'da bulunan birkaç markete daha aynı uyarı notu yazılı CD'den bırakılmış. Buna anlam veremedim. Ancak, bu bizi korkutamaz. İçki ve sigara satmayı sürdüreceğim" diye konuştu.