Zaharova: May'in açıklamalarına en yakın zamanda yanıt vereceğiz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Rusya'ya yönelik yaptırımlarına en yakın zamanda bakanlık düzeyinde yanıt verileceğini söyledi.
Çarşamba, 14 Mart 2018 16:29

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova "Rusya Dışişleri Bakanlığı en yakın zamanda Theresa May'in parlamentoda yaptığı konuşmaya ilişkin yazılı açıklama yapacak" dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Rus casus Sergey Skripal ve kızı Yuliya'nın Salisbury'de sinir gazıyla zehirlenmesine ilişkin olarak 23 Rus diplomatı sınır dışı edeceklerini ve toplanmaları için 1 hafta süre tanıdıklarını belirtmişti.

RUS BÜYÜKELÇİ: YAPILANLAR PROVOKASYON

Sky News'un aktardığına göre, Rusya'nın İngiltere Büyükelçisi Aleksandr Yakovenko da Londra'nın eylemlerini çok ciddi bir provokasyon olarak nitelendirdi.

İngiltere'ye karşı misilleme yapacakları konusunda uyaran Yakovenko "Bugün İngiltere hükümeti tarafından yapılanların tümü kesinlikle kabul edilemez. Bunları provokasyon olarak görüyoruz" dedi.

CABAROV: 23'TEN FAZLA İNGİLİZ DİPLOMATI SINIRDIŞI EDEBİLİRİZ

Rus senatör Vladimir Cabarov da "Her zamanki gibi benzer bir yanıtımız olacak. Ancak yanıtın daha fazla diplomatı etkilemesi ihtimalini dışlamıyorum" dedi.

Rusya'nın yanıtının 'sert' olacağını belirten Cabarov "Karşılıksız bırakmayacağız" ifadesini kullandı.