Zafer Çağlayan bu fotoğrafları unuttu: TUSKON davasına katılma talebi

Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davanın 10. duruşması yapılıyor. Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, mahkemeye dilekçe gönderen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın davaya katılma talebinde bulunduğunu belirtti.
Perşembe, 07 Aralık 2017 13:20

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yer alan binadaki büyük salonda görülen duruşmaya, aralarında Kavurmacı ve Güllü’nün de bulunduğu 21 tutuklu sanık ile 25 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, mahkemeye dilekçe gönderen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın davaya katılma talebinde bulunduğu belirtti. Duruşmada söz alan Maliye Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı’nın avukatları davaya katılma talebinde bulundu. Rıza Sarraf'ın Çağlayan'a 50 milyon avro rüşvet verdiği biliniyor. 

BU FOTOĞRAFLARI UNUTTU

Ekonomi Bakanlığı döneminde TUSKON ve yöneticileriyle arası çok iyi olan Çağlayan'ın davaya katılma talebinde bulunması dikkat ise çekti.

Çağlayan'ın TUSKON'un birçok etkinliğinde yer aldığını gösteren fotoğraflar ise arşivdeki yerini koruyor.