Yine okul servisi: Uyuyakalan çocuk araçta unutuldu

İzmir'de bir okul servisinde unutulan çocuğun hayatını kaybettiği olayın ardından bu kez İstanbul'da bir okul servisi 6 yaşındaki çocuğu araçta unuttu. Çocuk bir süre sonra servisten çıkartılırken aracı kullanan şoförün işine son verildi.
Salı, 12 Eylül 2017 17:18

İstanbul'da Beyoğlu Pierre Loti İlköğretim Okulunda eğitim-öğretim gören bir çocuk, uyuyakalınca servis aracında unutuldu.

İddiaya göre, sabah saatlerinde evinden çıkan 6 yaşındaki Ecrin, Pierre Loti İlköğretim Okuluna bağlı "54" numaralı öğrenci servisine bindi. Ardından servisi kullanan şoför, okula vardıktan sonra çocukları indirdi. Ancak servisin en arka koltuğunda oturan Ecrin, araçta uyuyakaldı. Bütün öğrencilerin indiğini zanneden şoför ardından okul çıkış saatini beklemek üzere aracı Sanatkarlar Caddesi üzerinde park etti.

Bir süre sonra uyanan Ecrin araçta kilitli kaldığını fark edince camlara vurmaya başladı. Çocuğu fark eden şoför önce çocuğa emniyet kemerini çıkartmasını, ardından da ön kısma geçerek servisin kapısını açmasını tarif etti. Kemerini çıkartan çocuk aracın kapısını açarak çıktı.

Yaklaşık yarım saat aracın içerisinde kalan çocuk ardından taksiyle servisin hostesine teslim edildi. Hostes de çocuğu alarak okulun yakınındaki bir büfeye götürdü. Olay hakkında ailesine haber verilmeyen çocuk büfede akşama kadar burada bekledi. Daha sonra okul çıkışı saatinde tekrar servis aracına binen çocuğun ailesine ait bir telefon numarası arandı ve Ecrin, yine servisle evine bırakıldı.

ŞOFÖRÜN OKULLA İLİŞİĞİ KESİLDİ

Olayın ardından Ecrin'in ailesi okula giderek şoförden şikayetçi oldu. Ardından okul yönetimi servis sahibine durumu bildirdi. Bunun üzerine servis sahibi şoförün ve hostesin servisle ve okulla ilişiğini kesti. Olay sonrası yeni bir şoförün ve hostesin işe alındığı ve servisin kullanılmaya devam edildiği öğrenildi.