Yandaş yazar AYM Başkanı'nın eğilmesini yorumladı: İmam hatipli gencin taşralı mahcubiyeti!

Yandaş "gazete" Sabah'ın yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan önünde eğilmesini şu sözlerle açıkladı: Anadolu’nun bağrında bir kasabada yetişmiş imam hatipli gencin taşralı mahcubiyeti!..
Çarşamba, 06 Eylül 2017 11:59

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın karşısında eğilip büküldüğü görüntüye, yandaş "gazete" Sabah'ın yazarı Rasim Ozan’dan açıklama geldi: Anadolu’nun bağrında kasabada yetişmiş bir imam hatipli gencin taşralı mahcubiyeti...

Rasim Ozan Kütahyalı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın önünde eğilen pozuna açıklama getirdi. 

Kütahyalı “o an” için şunları yazdı:

“Aslında o cevap çok basit o kare için: 20’li yaşlarına kadar Yozgat şehrinin Sorgun ilçesinde büyümüş, 60’lar, 70’ler ve hatta 80 ‘lerin ortalarına kadar Anadolu’nun bağrında bir kasabada yetişmiş bir imam-hatipli gencin taşralı mahcubiyetidir o kare. Yüzde yüz Anadolu çocuğunun aşırı saygılı ve çekingen tavrıdır. Bir de dindarların egemenler tarafından ezildikçe ezildiği o yıllardan gelen imam-hatipli mahçubiyetidir. Bir insanı bu kültürel özelliği yüzünden yerden yere vurmak büyük haksızlık. Aslında bu duyguyu bize en iyi anlatacak yazar kendisi de Yozgatlı ve imamhatipli olan Ahmet Hakan’dır. İkisi de aynı yaşlardalar üstelik. Zühtü Arslan’ı bu kare yüzünden o da eleştirmiş. Gerçi Allahı var çok acımasızlık etmemiş. Ama yine de daha empatik olabilirdi. Her ne kadar artık “yırtık” olsa da Zühtü Arslan’ları oluşturan o yılların kültürel atmosferini anlatabilirdi. Murat Yetkin ise aşırı bir yorumla Zühtü Arslan’a daha da büyük haksızlık etmiş…”