VİDEO | Taciz ve polis saldırısından sonra şimdi de ödül gibi ceza talebi

İzmir'de tacize uğrayan kadınlara saldıran polise ödül gibi ceza talep edildi. Saldırgan polise sadece 9 aydan 3.5 yıla kadar hapsi cezası istendi.
Çarşamba, 20 Eylül 2017 14:08

İzmir Alsancak'ta motosikletli şahısların kendilerini taciz ettiğini belirten genç kadınların polis tarafından darp edilmesi olayına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, polis memuru O.Y.'nin 9 aydan 3.5 yıla kadar hapsi istendi.

Habertürk TV'den Yasemin Güneri'nin haberine göre, İzmir Alsancak'ta 10 Ağustos gecesi, kendilerini taciz eden motosikletli kişileri şikayet etmek için Alsancak Polis Karakolu'na giden iki genç kız görevli memur O.Y. tarafından darp edilmiş, güvenlik kameralarına da yansıyan darp görüntüleri sonrası taraflar birbirinden şikayetçi olmuştu. Bu görüntüler sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Nurettin Ulutaş tarafından hazırlanan iddianamede, polis memuru O.Y.'nin 9 aydan 3.5 yıla kadar hapsi istendi. Polis memuru, genç kızlara hakaret etmediğini, müşteki Derya Kılıç'a vurmadığını, ağzını kapatmak için üzerine yürüdüğünü ve kelepçe takmak için yere yatırdığını söyledi.