VİDEO | Nureddin Yıldız'dan 'kadına şiddet' tavsiyeleri!

"6 yaşındaki çocukla evlenilebilir" ifadelerine rağmen hala tutuklanmayan Nureddin Yıldız isimli gericinin "kadına şiddet" tavsiyelerinde bulunduğu videosu ortaya çıktı. Konuyu Meclis'te gündeme getiren Ankara Milletvekili Aylin Nazlaka, Yıldız'ın kendisine "pedofil" diyen soL yazarı ve Aydınlanma Hareketi Temsilcisi Orhan Gökdemir hakkında şikâyetçi olduğunu ve Gökdemir'e 2 bin 900 lira para cezası verildiğini de hatırlattı.
Haber Merkezi
Perşembe, 23 Kasım 2017 14:56

Nureddin Yıldız isimli gerici, "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir" ifadelerine rağmen tutuklanmazken, kendisinin "pedofil" olduğunu belirtenlere de açtığı davaları kazanmaya devam ediyor. 

Skandal sözlerin sahibi Yıldız'ın kadına yönelik şiddeti övdüğü görüntüleri ortaya çıktı. 

Yıldız, "kadın nasıl dövülür" konuşmasında, kendisini dinleyenlere "Emniyet Müdürlüğü'ne başvurun nasıl vurulacağını öğretsinler size" şeklinde ifadelerle sesleniyor. 

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü öncesinde açıklamada bulunan Nazlıaka sık sık gerici açıklamalarda bulunan Nureddin Yıldız'ın son videosunu basın ile paylaştı. 

Nureddin Yıldız'a "pedofil" demenin suç olduğunu ifade eden Nazlıaka, "Bu kişiyle ilgili sayısız suç duyurusunda bulunduk. Şikâyetlerimize jet hızıyla takipsizlik verildiği yetmedi bir de suçlu hale geldik" ifadelerini kullandı. 

Nureddin Yıldız'ın kendisine "pedofil" diyen soL yazarı ve Aydınlanma Hareketi temsilcisi Orhan Gökdemir hakkında şikâyetçi olduğunu ve Gökdemir'e 2 bin 900 lira para cezası verildiğini hatırlatan Nazlıaka, "'6 yaşındaki çocuklarla evlenebilir' diyen Nureddin Yıldız, bu sözleri 'sapıklık' olarak nitelendirilen Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcı 'hakaret' suçlamasıyla iddianame hazırladı ve Terkoğlu hakkında hapis cezası istedi. Nureddin Yıldız’ın sohbetlerinde söylediği gerici beyanları kendi hesabımdan paylaştığım için linçe uğradım, üstelik o videolar sosyal medyadan her ne hikmetse kaldırıldı" şeklinde konuştu.

Nazlıaka, açıklamasında gündemde yerini tutan Yıldız'la ilgili de "Fethullah Gülen’den boşalan koltuğa bir cemaat lideri olarak Nureddin Yıldız mı oturtuldu? Geçtiğimiz dönemlerde Fetullah Gülen hakkında bir şey söylediğimizde linç edilirdik; şimdi aynısını bu adamda yaşıyoruz. AKP’nin yeni “muhterem hoca efendileri” Nureddin Yıldız mı oldu? Bu nasıl bir dokunulmazlık halidir ki sapkın beyanlarda bulunan bu kişi hakkında tek bir işlem yapılmaz? Bu nasıl bir korumadır ki yaptığı şeyin pedofili savunuculuğu olduğu açıkça belli olan bu kişinin işlediği suça suç diyenler cezalandırılır?" sorularına da yer verdi. 

 

İLGİLİ HABER