VİDEO- Melih Gökçek'in tweeti ABD'li Sözcü'ye soruldu

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, "ABD'de daha çok felaketler yaşanması için dua edin" sözleri, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün basın toplantısında gündeme geldi. Sözcü Nauert, "Ben inançlı bir kadınım ve umarım o dualar yalnızca sağır kulaklara düşer" dedi.
Perşembe, 14 Eylül 2017 10:20

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in, başkent Washington'da Yabancı Basın Merkezi'nde düzenlediği ve ABD'de yaşayan yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladığı basın toplantısında, Melih Gökçek sorusu gündeme geldi.

Gökçek'in kasırgalara ilişkin, "ABD daha çok felaketler yaşanması için dua edin" temalı mesajlarına ilişkin soruya yanıt veren Nauert, "Ben kendim inançlı bir kadınım ve umarım o dualar yalnızca sağır kulaklara düşer. Çünkü, herhangi bir ulusun trajedi yaşaması için dua edilmesini hayal bile edemiyorum, gerçekten" dedi.

REFERANDUM AÇIKLAMASI

Nauert, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin yapacağı bağımsızlık referanduma ilişkin ise, "Bildiğiniz gibi Irak ABD'nin yakın bir dostu ve müttefiki. Orada çok askerimiz var, çok askerimiz de orada yaşamlarını yitirdi. Geçmişte gazetecilik yaptığım dönemlerde, savaşı izlerken Irak'ta, Kuzey Irak'ta kendim de bulundum. Biz 25 Eylül'de yapılacak Kürtlerin bağımsızlık referandumu planını desteklemiyoruz" dedi.