Uzay mekiği düşürdüklerini öne süren şeyh: Tarikatta bu tür kerametler vardır

Uzay mekiği düşürdüklerini öne süren Nakşibendi şeyhi, "Tarikatta bu tür kerametler vardır, kerameti gösteren de biz değiliz" dedi.
Çarşamba, 14 Mart 2018 20:47

Nakşibendilerin lideri Şeyh Nazım Kıbrisi öldükten sonra dergahın yeni liderlerinden biri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi oldu.

Odatv'nin haberine göre Bursevi'ye ait bir videoda, 28 Ocak 1986’da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etmişti. 

'DEDİĞİ SAATTE, SANİYESİ SANİYESİNE...'

Bursevi olayı şöyle anlatmıştı:

“Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe'nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe'nin içerisindeydik, Ahmet amca Hızır Aleyhiselam’dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. Fırlatıldı hala niye patlamadı diyor Ahmet amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin amca da dedi ki 'Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.' Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı.”

'TARİKATTA BU TÜR KERAMETLER VARDIR'

Bursevi, videonun yarattığı tepkilerden sonra yeniden kamera karşısına geçti. "Anlattığımız olayın faili biz değiliz, biz gençtik o zaman, yanımızda Ahmet Amca ve Mehmet Amca'nın yaşadıkları hali biz şahit olup söyledik" ifadelerini kullanan Bursevi, "Tarikatta bu tür kerametler vardır, kerameti gösteren de biz değiliz" dedi.

"Kendisinin değil dergahta şahit olduğu kimselerin kerameti olduğunu" savunan Bursevi, "Şahit olmamıza rağmen 7 astronotun ölmesine sevinecek insan mıyız"ifadelerini kullandı.