Rıza Sarraf'ın Ebru Gündeş’e verdiği 7 milyon avroluk yat ne oldu?

Rıza Sarraf'ın Ebru Gündeş’e verdiği “60 Years” adlı 7 milyon avroluk yatın, 1.5 yıl önce Bodrum’da bir tersaneye çekildiği ortaya çıktı.
Perşembe, 07 Aralık 2017 07:19

ABD’nin New York kentinde süren davada tanık olarak ifade veren Rıza Sarraf'ın yelkenli lüks yatı, yaklaşık 1.5 yıldır Bodrum’da tersanede bekliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye’deki tüm mal varlığına el konulmasından sonra gözler Sarraf'ın şirketleri, evleri ve sahip olduğu mallarına çevrildi. Sarraf'a ait olduğu belirtilen Malta bayraklı 7 milyon avro değerindeki “60 years” adlı yat, Sarraf ABD’de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi. Gazete Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre 2012’de suya indirilen yat, 2016’nın mayıs ayından beri bakım için çekildiği Bodrum İçmeler’deki Ağanlar Tersanesi’nde bulunuyor.

Sarraf'ın tutuklanmasından sonra Türkiye’de bulunan malları konusunda tasarrufa gidilmesiyle 45 metrelik yat da suya indirilmedi, personelinin işine son verildi. Bodrum Liman Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre “60 Years” adlı yatla ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Malta bayraklı olan yatın Sarraf'ın el konulan mal varlıkları arasında olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Yatın eşi Ebru Gündeş ya da başka bir kişinin üzerinde olması halinde el koymanın yapılamayacağı belirtildi.