Plajda bira içen iki kadın karakola götürüldü!

Zonguldak’ta polisler, belediyenin işlettiği plajda bira içen iki kadına "çevreye rahatsızlık verdikleri" iddiasıyla para cezası kesti.
Çarşamba, 13 Eylül 2017 17:42

Zonguldak'ta belediyenin işlettiği mavi bayraklı Kapuz Plajı'nda bira içen iki kadın hakkında polis, Kabahatler Kanunu'nun "Çevreye rahatsızlık verme" maddesini ihlalden 109'ar lira idari para cezası uyguladı.

sendika.org'ta yer alan habere göre olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesinin işlettiği Kapuz Plajı'nda meydana geldi. Her ikisi de doktor olan S.Ç. ve arkadaşı, plajda yanlarında getirip açtıkları sandalyelere oturup güneşlenirken bira içmeye başladı. Plaj görevlisi, sahilde içki içmenin yasak olduğunu söyleyerek kadınları uyardı. Plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasının kanuna aykırı olduğunu söyleyen kadınlar ile görevli arasında tartışma çıktı.

Kadın doktorlar, daha sonra gelen zabıta ile de tartışınca polise haber verildi. Polis ekipleri iki kadını, haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü. S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu'nun "Çevreye rahatsızlık verme" maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.