Önce dini kitap satmaya çalıştı, sonra taciz etti

Düzce'de üniversiteli iki kadına dini kitap satmaya çalıştıktan sonra sonra "Seni okuyacağım" diyerek elle tacizde bulunduğu öne sürülen Cafer Ç., gözaltına alındı.
Pazar, 17 Eylül 2017 09:07

Cafer Ç. dün akşam saatlerinde, Düzce Üniversitesi'nde eğitim gören 20 yaşındaki F.M. ve 22 yaşındaki Z.K.'nın birlikte oturduğu Uzunmuşlar Mahallesi'ndeki evin kapı ziline bastı.

CNN Türk'ün haberine göre Cafer Ç., kapıyı açan F.M.'ye iddiaya göre önce dini kitap satmaya çalıştı. kadının almayacağını söylemesi üzerine de, "Seni okuyacağım" diyerek elinden tutup tacizde bulundu.

'SİVAS'TAN DİNİ KİTAP SATMAK İÇİN GELDİK'

F.M., kendisini kurtarıp kapıyı kapatarak içeri girdi. F.M. ve Z.K. bir süre sonra evden çıktı. Bina kapısının önünde bekleyen Cafer Ç., bu sefer de Z.K.'ye, 'Seni de okuyayım' diyerek aynı şekilde tacizde bulundu. İki kadın kapıyı kapatıp tekrar içeri kaçarak polise haber verdi.

Polis ekibi, çok uzaklaşamayacaklarını düşündüğü şüpheli ve arkadaşını yakalamak için şikayette bulunan kadınları da yanlarına alarak çevrede araştırma başlattı. F.M. ve Z.K., aynı mahallede Ufuk Sokak girişinde şüphelileri gördü. 

Kadınların teşhis ettiği Cafer Ç. ve arkadaşı S.Ç., polis tarafından yakalandı. Sivas'tan dini kitap satmak için geldiklerini söyleyen Cafer Ç. ve S.Ç., emniyete götürüldü. S.Ç. serbest bırakılırken, Cafer Ç. bugün adliyeye sevk edildi.