Metrobüs tacizcisi kendini böyle savundu: 'Üstü açık, kolunda dövmesi, elinde sigarası olan kız'

İstanbul'da metrobüste bir şahıs genç kadını taciz etti, tacizci bir de "Üstü açık, kolunda dövmesi ve elinde sigarası bulunan bir kız" şeklinde ifadeler kullandı.
Cuma, 15 Eylül 2017 09:11

Kadınlara yönelik cinsel saldırı vakalarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Ş.B. isimli bir kadın, önceki gün İstanbul’da Kadıköy Zincirlikuyu metrobüsünde H.C.U.’nun tacizine maruz kaldı. Bunun üzerine Ş.B., H.C.U.’ya tepki gösterdi ve kısa süreli bir arbede yaşandı.

BirGün'ün haberine göre, bu esnada H.C.U., Ş.B.’nin koluna vurdu ve metrobüsten inerek, başka bir metrobüs aracına binmek istedi. H.C.U.’nun peşinden metrobüsten inen Ş.B., H.C.U’ya beklemesi gerektiğini ve polis çağırdığını söyledi. Bu esnada telefonla konuşan H.C.U., telefonda konuştuğu kişiye Ş.B.’yi şu sözlerle tarif etti: “Üstü açık, kolunda dövmesi ve elinde sigarası bulunan bir kız.” Ş.B., yaşananların ardından darp raporu aldı ve H.C.U.’dan şikayetçi oldu.

'ÜSTÜ AÇIK, KOLUNDA DÖVMESİ OLAN KIZ'

Ş.B., karakolda verdiği ifadede, olayı şöyle anlattı:

“08.15 sıralarında Uzunçayır Metrobüs Durağı’ndan, Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na gelmek amacıyla bindim. Zincirlikuyu Metrobüs durağında metrobüsten inmek istedim. Plakasını ve kapı numarasını alamadığım araçtan inmek istediğimde, ismini sonradan öğrendiğim H.C.U., isimli şahıs araç içerisinde benin önüme geçti. Kendisinden yol istemek için omzuna dokundum ve yol istedim. Ancak şahıs, benim göğsüme doğru dirseğiyle dokundu. Bunun üzerinde ben de şahsın omzundan ne yapıyorsun diyerek ittirdim.

Akabinde ise şahıs benim omzuma vurdu ve aramızda bir arbede çıktı. Ardından ise şahıs araçtan inerek, diğer metrobüs aracına doğru yöneldi. Ben de peşinden giderek durmasını ve polis çağıracağımı söyledim. Şahıs orada beklerken telefonla konuşarak, ‘Üstü açık, kolunda dövmesi ve elinde sigarası bulunan bir kız’ diyerek beni tarif etti. Ben polisi aradım ve olay yerine gelen polislerle birlikte gerekli işlemler için polis merkezine geldik.

Bu sırada olay yerinde bulunan yine ismini olay nedeniyle öğrendiğim C.Ö., isimli şahısta şahsın oradan uzaklaşmasını engellemek amacıyla kolundan tutarak engel oldu. H.C.U., olaya tanıklık eden C.Ö., isimli şahsa ve bana ‘siz sevgilisiniz galiba o yüzden burada birliktesiniz’ gibi cümleler sarf etti.”

GÖRGÜ TANIĞINA DA SATAŞMIŞ

Ş.B., H.C.U.’nun, İstanbul’daki bir vakıf üniversitesinin dekanı olduğunu iddia etti. “Şahsın yaptıklarının yanına kar kalmamasını istiyorum” diyen Ş.B., şöyle devam etti: “H.C.U.’yu karakola bir buçuk saat geç getirdiler ve ifade vermeden önce görgü tanığıyla anlaşmaya çalışmış. Görgü tanığı C.Ö. ise ifadesini verdi. Polisler tarafından yakalandığında telefonda konuştuğu kişiye ‘Üstü açık, kolunda dövmesi vardı zaten’ diyordu. Yaşadıklarımdan dolayı psikolojim bozuldu. Kendisinin dekan olduğunu öğrenince ayrıca şok yaşadım.”