MEB'ten resmi yazı: Öğrenciler Nihat Hatipoğlu'nun programına bağlanıp soru sorsun!

İstanbul Kartal’daki ilkokul öğrencilerinden, ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun ATV’deki programına bağlanıp soru sormaları istendi. Geçen yıl da Van'ın Tuşba ilçesinde aday öğretmenlere Nihat Hatipoğlu'nun konferansına katılma zorunluluğu getirilmişti.
Salı, 13 Şubat 2018 18:10

İstanbul Kartal’daki ilkokul öğrencilerinden, ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun ATV’deki programına bağlanıp soru sormaları istendi.

Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik Süreyya Paşa ve Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı ilkokullarına bir yazı gönderdi.

Yazıda öğrencilerden Hatipoğlu’nun ATV’deki "Sorularınızı Cevaplıyor" isimli programına bağlanıp soru sormaları talep edildi.

Yazıda şöyle denildi: 

“ATV ekranlarında yayınlanan 'Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor' adlı programda Resmi/Özel okullarla canlı bağlantı kurup öğrencilerin din ve islam üzerine sorularını canlı yayında cevaplama isteği ile ilgili İlgi (a) sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı ile ilgi (b) sayılı e-posta ve ilgi (c) sayılı Valilik Oluru ekte gönderilmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu talebinin ATV’den gelen istek üzerine olduğu anlaşılıyor.

Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Ata Esen şunları söyledi: 

“Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gericiliğin yaygınlaştırması gibi bir özel çaba var. Özel bir televizyon kanalında dini program yapan birinin programına öğrencilerin bağlanıp soru sorması için seferberlik ilan ediliyor. Devletin resmi kurumu buna alet ediliyor. Bundan acı ve vahim bir şey olamaz. Eğitim Sen olarak geçmişte yaptığımız gibi bugünde bunların karşısında olacağız.”

İLGİLİ HABER