Kurtulmuş: Alkol kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Adalet Kurultayı'nda alkol kullandığı iddia edilen kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağını söyledi.
Pazartesi, 28 Ağustos 2017 15:10

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CHP yönetimine çağrıda bulunarak Adalet Kurultayı'nın konaklama alanı olan Kocadere Kamp alanında alkol kullandığı öne sürülen kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağını açıkladı.

"Cumhuriyet Halk Partisi, Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Adalet Kurultayı gerçekleştirmek üzere Bakanlığımıza başvurarak Kocadere Kamp Alanı için izin talebinde bulunmuştur. Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış olan Tarihi Yarımada'ya gerekli hassasiyetin ve saygının gösterilmesi şartıyla kurultayın yapılmasına izin verilmiştir. Bu konudaki tüm sorumluluk varılan yazılı mutabakat gereği CHP tarafından üstlenilmiştir" diyen  Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Ancak ne yazık ki şehitlerimize bizim tekrar tekrar altını çizerek belirttiğimiz hassasiyet gösterilmemiş, alanda kendini bilmez şahıslarca alkol kullanılmış, taşkınlıklar yapılmış ve CHP verdiği taahhüdü yerine getiremediği gibi başta milletimiz olmak üzere birçok ulus için kutsal olan bir şehitliğe saygısızca davranılmasına göz yummuştur. Aziz şehitlerimizin hatıralarının simgesi olan şehitliklerimizin bulunduğu bu alanda içki içilmesi ve taşkınlıkların yapılması şehitlerimizin ruhunu muazzep kılmış, aziz milletimizi de derinden yaralamıştır. Yapılanlar düpedüz şehitlerimize saygısızlık, tarihimize hakaret ve milletimizin değerlerini aşağılamaktır.

Bu durumda, CHP yönetiminin taahhütlerine, sorumluluklarına, tarihe ve ecdada sahip çıkarak bu haddini bilmezlerden hesap sormasını ve bu şahıslar hakkında gereğini yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde milletin vicdanında bu rezillikle yer alacak ve hatırlanacaklardır."