Kadın cinayeti zanlısından 'hatırlamıyorum'lu savunma

Mahkemede ifade veren A., "Sol baldırımdan bıçaklandım. İkimiz koltuğun üzerine düştük. Gerisini hatırlamıyorum. Koltuktan kalktığımda her yer kan içerisindeydi. Pişmanım" dedi
Perşembe, 23 Kasım 2017 10:11

Olay geçen eylül ayında Yıldırım'a bağlı Ulus Mahallesi'nde meydana geldi.

Nurettin A. (52) ile 8 aylık hamile eşi İsmanperi A. (35) arasında tartışma çıktı. Nurettin A., İsmanperi'yi 8 yerinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan hamile kadın ve bebeği kurtarılamadı. Yakınlarının bulunamaması üzerine üzerine İsmanperi A. kimsesizler mezarlığına defnedildi.

'BANA BIÇAKLA SALDIRDI'

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Nurettin A. hakkında '8 aylık hamile eşini kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı. Mahkemede ifade veren A., "Olay akşamı evde çay içiyorduk. Eşimin ilk evliliğinden olan 3 yaşındaki Muhammet'i seviyordum. Birden çocuk kalkıp annesinin kucağına gitti. Eşim boynundaki kızarıklığı görünce 'Bu çocuğa bir şey mi yaptın' dedi. Aramızda tartışma çıktı. Bana bağırmaya başladı. Münakaşa büyüyünce bana bıçakla saldırdı. Sol baldırımdan bıçaklandım. İkimiz koltuğun üzerine düştük. Gerisini hatırlamıyorum. Koltuktan kalktığımda her yer kan içerisindeydi. Pişmanım" dedi.

Ev sahibi Emrullah A. ise, "Gece evimin zili çaldı. Kapıyı açtığımda kiracımı gördüm. Üzeri kan içerisindeydi. Ardından polisi aradım" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, eksik evrakların tamamlanması, maktulenin yakınlarının tespit edilmesi ve diğer şahitlerin dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.