İddianame hazır: Ataşehir'de kadını yumruklayan saldırgan için istenen ceza belli oldu

İstanbul Ataşehir'de yolda yürüdüğü esnada bir kadına önce omuz, sonra yumruk atan saldırganın bir yıla kadar hapsi istendi.
Pazartesi, 23 Ekim 2017 12:51

İstanbul Ataşehir'de, kaldırımda çarpıştığı kadını darp eden şüpheli hakkında, "kasten yaralama" suçundan bir yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Ferhatpaşa Mahallesi'ndeki evine giderken kaldırımda çarptığı A.Ç'yi darp ettiği gere.kçesiyle gözaltına alınan ve tutuklanmasına karar verilen tıp fakültesi öğrencisi Hakan D. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Hakan D.'nin olay tarihinde şikayetçi A.Ç.'yi yumruk atmak suretiyle yaraladığı anlatıldı.

Şikayetçi A.Ç.'nin doktor raporua göre, hayati tehlikeye sokmaksızın basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif şekilde yaralandığı belirtilen iddianamede, A.Ç.'nin şüpheli ile uzlaşmak istemediği ve şikayetçi olduğu, yapılan soruşturma kapsamında İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nün şüpheli Hakan D.'nin ceza ehliyetinin tam olduğunu bildirdiği ifade edildi.

İddianamede, şüpheli Hakan D.'nin bu kapsamda "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde kasten yaralama" suçundan dört aydan bir yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame, değerlendirilmek üzere 57. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Ferhatpaşa Mahallesi'nde kaldırımda yürüyen A.Ç. kendisine çarpan ve "Yavaş olur musunuz?" şeklinde uyardığı kişinin saldırısına uğramış, olay yerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, A.Ç.'yi darp eden kişinin eşkalini belirlemişti.

Şüphelinin olayın gerçekleştiği mahallede yaşadığını belirleyen polis ekipleri, düzenledikleri operasyonda tıp fakültesi öğrencisi Hakan D.'yi (24) gözaltına almıştı.