'Hani Erdoğan, bu askerlere sizlere güvenebilir miyim diye sormuştu?'

Sözcü yazarı Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 15 Temmuz'da Dalaman'a götüren pilotların tutuklanmasını Erdoğan'ın sözleriyle köşesine taşıdı.
Pazartesi, 11 Aralık 2017 07:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 15 Temmuz'da Dalaman'a götüren pilotların da tutuklanması sonrası Sözcü yazarı Can Ataklı, Erdoğan'ın sözlerini hatırlattı.

"Hani Erdoğan, bu askerlere sizlere güvenebilir miyim diye sormuştu?" diyen Can Ataklı, şu ifadeleri kullandı:

Şimdi en son olay ise Erdoğan'ı Marmaris'ten Dalaman'a götüren helikopterin pilotlarının da cemaatçi çıkması. Meğer AKPGenel Başkanı'nı Dalaman'a götüren o pilotlar da bylockkullanıcısı imiş. Darbecilerin has adamlarıymışlar. Oysa 15 Temmuz Destanı anlatılırken o pilotların ne kadar vatansever olduklarını öğrenmiştik. Erdoğan darbeyi eniştesinden öğrendikten sonra İstanbul'a gitmeye karar vermişti. Emrindeki helikoptere doğru yürürken, kapıda kendisini bekleyen pilotlara “Size güvenebilirim değil mi?”diye sormuştu. O pilotlar da “Sayın Cumhurbaşkanımız”demişlerdi, “bize elbette güvenebilirsiniz. Sizi kılınıza bile zarar gelmeden götüreceğiz, darbecilere pabuç bırakmayız” demişlerdi. Erdoğan o anı anlatırken gözlerisulanmıştı. İşte şimdi ortaya çıktı ki meğer o pilotlar da darbeciymiş. Haydi buyurun bakalım.