Halk Özel Harekatı hakkında inceleme başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Halk Özel Harekatı (HÖH) isimli dernek hakkında inceleme başlattı.
Cuma, 12 Ocak 2018 12:39

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Halk Özel Harekatı" adlı dernek hakkında inceleme başlatıldı. 

Ayrıca internet üzerinden yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. 

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Son günlerde hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu yolunda basında haberlere konu olan, 'Halk Özel Harekatı Derneği' hakkında, bakanlığımızca ilgili mevzuat gereğince, gerekli inceleme ve araştırmalar yürütülmektedir. Ayrıca dernekten farklı olarak resmi olarak kurulmayan ve kayıtlarımızda yer almayan 'Halk Özel Hareketi Derneği' adı ile internet üzerinden yayın bir başka oluşum hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Konu ilgili merciler nezdinde takip edilmektedir"

HÖH'TEN AÇIKLAMA

Genel Merkezi Trabzon'da bulunan Halk Özel Harekâtı (HÖH) adlı dernek, İçişleri Bakanlığının haklarında başlattığı inceleme ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hakkımızda başlatılan soruşturmadan duyduğumuz memnuniyeti, siz değerli üye ve takipçilerimiz ile paylaşmak istedik. Duymuş olduğumuz memnuniyet ve haklı gururun sebebi; Derneğimiz alnının akıyla denetlemelerden çıkacağına olan inancımız ve sonrasında üzerimize atılan mesnetsiz iftira ve suçlamalardan da temizlenecek olmamızdır. Plan kuranların en hayırlısı Allah'tır."