Gerici camiada sular durulmuyor: Cem Küçük hakkında suç duyurusu

Gerici faaliyetleri ile bilinen İHH, AKP'nin tetikçi ismi Cem Küçük'ün Mavi Marmara'ya yönelik ifadeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Cuma, 21 Nisan 2017 13:40

Gerici camiada başlayan kavga, hız kesmeden devam ediyor.

Suriye'deki savaşta cihatçıları "mazlumlar" gibi gösteren İHH, AKP'nin tetikçi kalemi Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Küçük'ün Mavi Marmara'ya yönelik söylediği "AK Parti, radikal İslamcılarla ve Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yollarını ayırmalı", ifadelerinin ardından suç duyurusunda bulunan İHH,  Küçük'ün, "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından cezalandırılmasını istedi.

50 ilde yüzden fazla kişi tarafından yapıldığı belirtilen suç duyurusunda, İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, Cem Küçük'ün 17 Nisan'da Mavi Marmara'yı organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Sözlerinin tartışılmaya başlaması üzerine Küçük'ün samimi olmayan bir özür beyanında bulunduğunu ancak, bir sonraki gün çıktığı televizyon programında Mavi Marmara organizasyonuna ve İHH'ya yönelik tehditlerine devam ettiğini söyledi.

"Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak" diyen Sönmez, "Hatta hızını alamadı, tweet atanları tek tek listelediğini ve bunlarla ilgili hesap soracağını söyledi. Biz çok zahmet vermeyeceğiz, zaten Cem Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak. Türkiye'de şuan da 50'den fazla ilde Mavi Marmara yolcuları ve gönül verenler adliyelerde suç duyurusunda bulunuyor" diye konuştu.

Sönmez ayrıca, Cem Küçük hakkında ayrı ayrı tazminat davası da açacaklarını söyledi.