'Gerekirse Afrin'e giderim' korosuna Fakıbaba da katıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli'nin ardından 'Afrin'e gideriz' korosuna Tarım Gıda Hayvancılık Bakanı Fakıbaba da katıldı. Fakıbaba Kars'ta yaptığı açıklamada, '67 yaşındaki Ahmet Eşref Fakıbaba’nın gerektiğinde Afrin’e gideceğini görecekler' dedi.
Salı, 13 Şubat 2018 17:05

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli'nin ardından "Afrin'e gideriz" korosuna Tarım Gıda Hayvancılık Bakanı Fakıbaba da katıldı. Fakıbaba Kars'ta yaptığı açıklamada, “67 yaşındaki Ahmet Eşref Fakıbaba’nın gerektiğinde Afrin’e gideceğini görecekler” dedi.

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki Tarım Zirvesi Kars konulu toplantıda konuşan Fakıbaba Afrin operasyonu için de değerlendirmeler yaptı.

'BU YIL 500 BİN KOYUN VERECEĞİZ'

300 Koyun Projesi'nin devam edeceğini söyleyen Fakıbaba, “Hesaplarını yaptık, 300 kuzu sizin olacak, ancak bunu bütün arkadaşlara verecek değiliz. Bu yıl 500 bin koyun vereceğiz, önümüzdeki yıl da 500 bin vereceğiz ve devam edecek. Buradaki amacımız şehirdekileri köye getirmek değil, öncelikle köydeki arkadaşlarımızın şehre gitmesini önlemek. Öncelikle bu hak sizin olacak. Hatta hanımefendileri sigortalı edeceğiz. Anne şehre gitmeyince baba da evlat da oradan ayrılmayacak" dedi. 

'GEREKİRSE AFRİN'E GİDERİM'

Fakıbaba, Afrin operasyonu ile ilgili olarak, “Bizim kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok ama bizim bir çakıl taşımızda gözü olanın gözünü çıkaracağız. 67 yaşındaki Ahmet Eşref Fakıbaba’nın gerektiğinde Afrin’e gideceğini görecekler. Allah’ın izniyle biz kendimizden eminiz” dedi.