Geçen yıl temizlenen evden 14 kamyon çöp çıktı

Manisa'nın Kula ilçesinde bir evden kötü koku geldiği ihbarını değerlendiren ekipler, evden 14 kamyon çöp çıkardı. Aynı evin geçtiğimiz yıl eylül ayında da temizlendiği öğrenildi.
İHA
Cuma, 15 Eylül 2017 23:10

Zaferiye Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Makbule D.'ye ait evde çöp yığınları ile karşılaştı. Geçen yıl Eylül ayında ev sahibinin şehir dışında olması nedeniyle çocuklarından ve Kula Kaymakamlığı’ndan alınan özel izinle Kula Belediyesi temizlik ekipleri, evin tüm odalarında ve kapı önünde uzun süredir beklemekte olan katı atıkları temizlemişti. 

Geçen bir yılın ardından aynı ev hakkında gelen şikayetleri değerlendiren Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöp evde temizlik çalışmaları başlattı. Evsel atık, çöp, karton kutu, plastik ve teneke kutuların dışarı çıkarılması ve temizlenmesi için belediye ekipleri uzun süre çalıştı. Ekipler, çalışma sonunda evden 14 kamyon çöp çıkardı. Belediye ekipleri tarafından boşaltılan çöpler, kamyona doldurularak götürüldü. Çöplerin çıkarılmasının ardından ekipler kullanılabilir hale gelen evi mikrop ve haşerelere karşı ilaçlayarak dezenfekte etti.