Gazeteci Ayşenur Arslan, serbest bırakıldı

Gazeteci Ayşenur Arslan, imza günü için gittiği Eskişehir’de gözaltına alındı. Halk TV'ye konuşan Ayşenur Arslan "Şu anda ben oteldeyim bir problem yok. Gözaltı işlemi sona erdi, yarın ifade vermeye gideceğim" dedi.
Cuma, 22 Mart 2019 19:47

Gözaltına alınan Gazeteci Ayşenur Arslan, Halk TV canlı yayınında Oya Lale Özan Arslan'ın sunduğu programa katılarak durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Gözaltına alındığı duyurulan Ayşenur Arslan yaptığı açıklamada "Şu anda ben oteldeyim bir problem yok. Gözaltı işlemi sona erdi, yarın ifade vermeye gideceğim" dedi.

Ayşenur Arslan'ın Halk TV'ye yaptığı açıklamalar şöyle:

"Şu anda gözaltında mıyım değil miyim bize refaket eden emniyet mensupları biliyor. Şurası kesin Eskişehir Cumhuriyet savcılığının gözaltına alınmama ilişkin bir talimatı olmadığını öğrendim.

Bana ulaşan herhangi bir bilgi yok. 12 Mart tarihinde bir yakalama kararı çıkmış. 

Eren Erdem'in cezaevinde yakalandığını hatırlarsak benim durumum olsa olsa espri oluyor.

"TÜRKİYE GARİP BİR ÜLKE"

Eksik olmasın başta CHP yöneticileri Levent Gök olmak üzere harekete geçtiler. CHP'nin Eskişehir milletvekilleri harekete geçtiler. Ben şimdi gözaltında değilim anladığım kadarıyla anlama çalışıyoruz. 

Bu cuma akşamı olduğu için vakit alıyor. Oturduk polis memurlarıyla Türkiye'yi konuşuyoruz. Burası garip bir ülke.

"AYDINLARIN BAŞINA GELENLERDEN SONRA DURUMUMU KONU ETMEYİ DÜŞÜNMEM"

Aydınların başına gelenlerden sonra benim durumumu konu etmeyi bile düşünmem. Şimdilik durum bu bir sorun yok gibi görünüyor. Çok anlayışlı davranıyorlar. Umarım bir gözaltı olmadan sonuçlanacak"

CANLI YAYINDA GÖZALTI İŞLEMİ SONA ERDİ

Öte yandan Ayşenur Arslan, Halk TV canlı yayınında konuşurken polis memurları yanına gelerek gözaltı durumuna ilişkin kendisine son bilgiyi söyledi.

Birgün gazetesinin etkinliği için Eskişehir'e gelmiştim. Otele giriş yaptım. TC  kimlik numarası girince otomatik olarak polisler geldi.

Gazeteci Ayşenur Arslan, Eskişehir’de gözaltına alındı. Arslan hakkında Ankara 40 Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki bir davaya katılmadığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. Arslan, bir imza günü için gittiği Eskişehir’de gözaltına alındı.

 

HALK TV'DEN İLK TEPKİ 

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Halk TV canlı yayınında Medya Mahallesi programını sunan gazeteci Ayşenur Arslan'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Ayşenur Arslan'ın gözaltına alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Maalesef gözaltına alındı. Kendisi ile konuştum. Emniyete götürülüyor. Bu gece gözaltında tutulacak. Adli Tıpa götürülecek. Sürmekte olan bir davaya ilişkin gözaltına alındı. Eskişehir'de panele gitmişti.

Bu geceyi emniyette geçirecek. Gözaltına almadan  tebligat da yapılabilirdi. Türk medyasının ablasının bu şekilde gözaltına alınması artık ayıp. Saygıdeğer bir gazeteci.

Ayşenur Arslan dün de ekrandaydı, bu sabah da ekrandaydı. Neden Eskişehir'de gözaltına alındı?Yarın da hafta sonu. Muhtemelen pazartesi gününe kalacak. Umarım bir an önce bırakırlar."