'FETÖ'den aranan eski emniyet müdürü gözaltına alındı

"FETÖ" soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan eski emniyet müdürü Mehmet Ali Barın yeniden gözaltına alındı.
Salı, 19 Eylül 2017 14:45

"FETÖ" soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan eski emniyet müdürü Mehmet Ali Barın, İstanbul'da gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "FETÖ" soruşturması kapsamında Kapaklı İlçesi eski Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Barın, mahkemede adli kontrol şartıyla ile serbest bırakıldıktan sonra meslekten ihraç edildi.

Sürdürülen soruşturma kapsamında hakkında yeniden yakalama çıkarılan Mehmet Ali Barın, 30 Temmuz 2016 tarihinden bu yana aranıyordu. İzine rastlanılamayan Barın'ı arama çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, şahsın İstanbul'da bulunduğunu belirledi.

Polis, Barın'ın İstanbul'da saklandığı evi de tespit ederek operasyon düzenledi. Eski emniyet müdürü Barın ile evde bulunan ve Kapaklı İlçesi'nde yaşadığı belirlenen bir şahıs da gözaltına alındı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Barın ile yanındaki şahsın soruşturması sürüyor.