Erdoğan'dan 'bağımsızlık referandumu' açıklaması: Adımlar sert olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin yapacağı bağımsızlık referandumuna ilişkin, "MGK öncesi açıklama doğru değil, adımlar sert olacak" dedi.
Çarşamba, 20 Eylül 2017 07:04

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumuna ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sert adımlar atılacağını söyledi.

Erdoğan, MGK'da alınacak yaptırım kararlarına ilişkin, "Bakanlar Kurulu da şüphesiz ki hem bunu değerlendirecek hem de kendi kanaatleriyle ne gibi yaptırımlar yapabiliriz veya yaparız ama bunlar tabii sıradan olmayacak. Biz bu kararlılığımızı ortaya koyacağız çünkü biz Kuzey Irak yerel yönetimini bugüne kadar hiç yalnız bırakmadık." dedi.

Erdoğan, "Her zaman yanında olduk, her türlü desteği verdik. Bu kadar desteği veren, kendilerini sıradan değil candan sayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni adeta yok farz etmek olarak görüyoruz bu yaklaşımı. Bundan dolayı da biz son, nihai bu konudaki düşüncelerimizi Bakanlar Kurulu kararıyla, Milli Güvenlik Kurulu kararıyla açıklayacağız. Bunu görmelerinde fayda var diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.