Erdoğan: Gambiya FETÖ ile mücadelemize en kararlı desteği veren ülke

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Gambiya FETÖ ile mücadelemize en kararlı desteği veren ülke. Afrikalı dostlarımız, örgüte yönelik ne kadar erken tedbir alırsa gelecekleri için o kadar iyi olacaktır" dedi.
İHA
Çarşamba, 14 Şubat 2018 19:44

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi karşılama töreni düzenlendi. Erdoğan, konuk cumhurbaşkanını Saray girişinde karşıladı.

Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Barrow ile ortak düzenlediği basın toplantısında, "Ekonomik ve ticari ilişkilerimizin alt yapısını büyük ölçüde tamamladık.  TİKA bu güne kadar sağlık, hayvancılık, güvenlik gibi alanlarda Gambiya da faaliyette bulundu. Sayın Cumhurbaşkanı Türk iş adamlarına destek veriyor. Gambiya FETÖ ile mücadelemize en kararlı desteği veren ülke. Afrikalı dostlarımız, örgüte yönelik ne kadar erken tedbir alırsa gelecekleri için o kadar iyi olacaktır. Az önce iki ülke arasında eğitim alanında iş birliği anlaşması imzaladık. Afrika ortaklık politikamız çerçevesinde kıta genelindeki hadiseleri yakından takip ediyoruz." dedi.

'KAN DÖKMEKTEN ÇEKİNMEYEN BİR YAPI'

Erdoğan, "(FETÖ) Çıkarları için kan dökmekten çekinmeyen bu yapı, sadece Türkiye için varlık gösterdiği tüm ülkeler için büyük bir tehdittir. Afrikalı dostlarımız, örgüte yönelik ne kadar erken tedbir alırsa kendileri, çocukları ve gelecekleri için o kadar iyi olacaktır" ifadesini kullandı.