Erdoğan: Daha son sözümüzü söylemedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Necip Fazıl Ödül Töreni'nde konuştu.
Cuma, 15 Aralık 2017 21:16

4. Necip Fazıl Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha son sözümüzü söylemedik" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"Biz dik durmayı Necip Fazıl Kısakürek'ten öğrendik. Biz 15 yıldır büyük, güçlü Türkiye'yi inşa etmenin gayreti içindeyiz. Biz üstadın ömrü boyunca beklediği inkılap varya onu gerçekleştirmek için çalıştık çalışıyoruz.

- Türk milleti olarak daha dünyaya son sözümüzü söylemedik. Milyarlarca Müslüman olarak da son sözümüz henüz ağzımızdan çıkmadı. Her şeyin zamanı olduğu gibi bu büyük itilafın da zamanı var.
İnşallah en kısa sürede haksızlıkları elle düzelteceğimiz günleri de göreceğiz. Bunun ilk adımlarını Suriye'de atmaya başladık. Tüm Müslümanların geleceğini yakından ilgilendiren oyunu biz bozduk.

- Tüm Müslümanların geleceğini yakından ilgilendiren oyunu biz bozduk. Şimdi de Kudüs üzerinden saldırı başladı. İlk adımları çarşamba günü attık. Şunu biliyoruz Kudüs giderse Medine'yi koruyamayız. Medine giderse Kabe gider demektir. Kudüs giderse İstanbul, İslamabad, Şam gider demektir. Kudüs hepimizin haysiyeti namusu varlık gayesi demektir. Bu bozuk düzen gün geliyor hakları elinden alınan Filistinli olarak karşımıza çıkıyor."