Ensar Vakfı'ndan İslam'da güncelleme açıklaması

Çocuklara tecavüz olayıyla tanınan AKP yandaşı Ensar Vakfı, son günlerde kamuoyunda tartışılan İslam'da güncelleme konusunda açıklama yaptı. Açıklamada, "Kadın ve çocukların ağır bir saldırı altında olduğuna yönelik haberler üzerinden siyasi ve dini zafiyet algısı oluşturmaya yönelik bir toplum mühendisliği faaliyetinin yürütülüyor" denildi.
Çarşamba, 14 Mart 2018 17:30

Çocuklara tecavüz olayıyla tanınan AKP yandaşı Ensar Vakfı, son günlerde kamuoyunda tartışılan İslam'da güncelleme konusunda açıklama yaptı.

Açıklamada, "Kadın ve çocukların ağır bir saldırı altında olduğuna yönelik haberler üzerinden siyasi ve dini zafiyet algısı oluşturmaya yönelik bir toplum mühendisliği faaliyetinin yürütülüyor" denildi. 

Vakfın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, dinin anlaşılmasıyla ilgili dikkat çektiği ve 28 Şubat’ta da alışık olduğumuz manipülasyonları ifşa ettiği hususlar, bizlerin de hassas olduğu konulardır. İslâm’ın herhangi bir anlayışının tahrif edilmesinin ve halk nazarında yara almasının engellenmesi; kurum olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ve Üniversitelerin İlahiyat Fakültelerinin öncelikli görevidir" denildi. 

Ensar Vakfı'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

  • Yüce dinimiz İslâm’ın gerek hükümleri, gerekse kusur sahibi müminler üzerinden tenkit ve tahfif edilmesi meselesi yeni bir durum değildir. Bu haksız ve maksatlı tutum son zamanlarda sistematik şekilde artmıştır. Faillerinin meçhul olmadığı bu ahlaksızca algı, elbette ki İslam dininin mükemmelliğine bir halel getiremeyecektir.
  • Her bir ayeti ve sahih her sünneti hayat rehberi olan bir dine mensup olan Müslümanlar da, anlayışları ve yaşayışlarıyla söz konusu algıya meydan vermemelidir. İslam dini üzerinde oynanmaya çalışılan her oyunu bozmak ve menfi algıyı bertaraf etmek amirinden memuruna, erkeğinden kadınına her Müslümanın görevidir.
  • Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, dinin anlaşılmasıyla ilgili dikkat çektiği ve 28 Şubat’ta da alışık olduğumuz manipülasyonları ifşa ettiği hususlar, bizlerin de hassas olduğu konulardır. İslâm’ın herhangi bir anlayışının tahrif edilmesinin ve halk nazarında yara almasının engellenmesi; kurum olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ve Üniversitelerin İlahiyat Fakültelerinin öncelikli görevidir.
  • Yine halkın teveccühüne mazhar olmuş sağ duyu sahibi âlimlerimiz ve kanaat önderlerimiz de dinimiz hakkında oluşturulmaya çalışılan bu maksatlı algıyı ortadan kaldıracak şekilde İslam’ı, Kuran ve sahih hadisler eşliğinde asrın idrakine sunmalıdır.