e-Devlet uygulamasında imam hatip mezunu görünüyor olabilirsiniz!

İmam hatip lisesinden mezun olmayan bazı yurttaşlar e-Devlet uygulamasına girdiklerinde kendilerini imam hatip mezunu olarak gördüler. Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, "Amaç imam hatip mezunu sayısını çok göstermek mi, böyle yapmakla ne amaçlanmaktadır" dediler.
Haber Merkezi
Pazartesi, 20 Kasım 2017 17:27

İmam hatip lisesinden mezun olmayan bazı yurttaşlar e-Devlet uygulamasına girip bakınca kendilerini imam hatip mezunu olarak gördüler. Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, "Amaç imam hatip mezunu sayısını çok göstermek mi" dediler. 

Adıyaman Rekabet Kurumu Lisesinden mezun olan üniversite son sınıf öğrencisi E.A., kendisine lazım olan bir evrak için e-Devlet uygulamasına girdi. Uygulamada Milli Eğitim Bakanlığının sayfasına girince, kendisini Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olarak gördü. Kendi döneminden arkadaşlarını arayan üniversiteli genç, onlara da ilgili uygulamayı kontrol ettirdi. Arkadaşlarının da Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olarak göründüklerini öğrendi. 

Konuyla ilgili soL'u arayan genç üniversiteli, "Ben Adıyaman Rekabet Kurumu Lisesi mezunuyum. Diplomamda da okulun adı böyledir. Sonradan okulun adı ve niteliği değiştirilmiş olabilir. Niçin ben imam hatip lisesi mezunu görünüyorum. Biz imam hatip mezunu olmayanları, imam hatip lisesi mezunu göstererek ne amaçlanmaktadır. İmam hatip lisesi mezunlarının sayısını çok olduğu mu kanıtlanmak istenmektedir. Ben isteseydim imam hatip okuluna giderdim ama gitmedim: Şu anda e-Devlet resmi sitesinde niçin imam hatip mezunu gibi görünüyorum" dedi.