Düğünde havaya ateş edip, kendisini uyaranları tehdit eden polise soruşturma

Bursa’da yakınının düğününde kalabalığa aldırış etmeden havaya ateş eden ve kendisini uyaranları "polisim teşkilatı buraya yığarım" diyerek tehdit eden polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
Salı, 22 Ağustos 2017 12:24

Pazar günü Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir düğün salonunun önünde yaşanan olayda, polis olduğu öğrenilen maganda, belindeki silahı çıkarıp kalabalığa aldırış etmeden 11 el havaya ateş etti.

Tepki gösteren vatandaşlarla “Teşkilatı buraya yığarım” diyerek tehdit eden şahıs olay yerinden uzaklaştırıldı. O anlar düğüne katılan bir vatandaş tarafından kaydedildi.

Olayın duyulmasının ardından harekete geçen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, polis olduğu iddia edilen düğün magandası hakkında soruşturma başlattı. Düğün sahiplerine ulaşan Bursa polisi, görüntüdeki kişinin, gelinin dayısının oğlu polis memuru R.Ö. (26) olduğunu belirledi. İstanbul Hassas Noktaları Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli R.Ö. hakkında 6136 Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet ve Genel Güvenliği Tehlikeye Düşürme” suçlarından adli ve idari işlem başlatıldı.

Öte yandan İstanbul’da görev yapan polis memuru R.Ö.’nün yakınının düğünü için izin alıp Bursa’ya geldiği öğrenildi.