CHP'den 'Afrin' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, TSK unsurlarınca başlatılan Afrin operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
Pazar, 21 Ocak 2018 00:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Afrin'de başlatılan "Zeytin Dalı" operasyonuna ilişkin açıklama geldi. 

Twitter hesabından açıklamada bulunan Tezcan, "Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur" ifadelerini kullandı. 

İşte Tezcan'ın açıklaması:

Zeytin Dalı Harekatı, sınır güvenliğimizin sağlanması ve sınırlarımızın terör unsurlarından arındırılması, ülkemizin ve bölgenin huzuru açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir.

Suriye'ye ilişkin genel stratejimiz, terör örgütleriyle mücadele yanında, Suriye'nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü sağlayacak siyasi çözüme odaklanılması olmalıdır. Bu strateji bölge barışı için kalıcı çözüm olacaktır.

Bu amaçla Türkiye'nin bütün taraflarla görüşmesi (ABD, Rusya , Iran ve Suriye) ve siyasi sürece yukarıdaki çerçevede katkı sağlaması önemlidir.

Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur."