CHP milletvekili Aytuğ Atıcı: Yüce dinimizin alkol ile ilgili getirdiği kısıtlamaları hepimiz çok iyi biliyoruz

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, "Yüce dinimizin alkol ile ilgili getirdiği kısıtlamaları hepimiz çok iyi biliyoruz. Ben hekim olarak alkolün zararlı olduğunu ve kullanılmaması gerektiğini biliyorum. Ancak dinimizi kullanarak ya da kendi siyasi görüşünüzü kullanarak, birkaç tane daha oy elde etmek ya da mevcut oyları tutabilmek için böyle manevralar yapmayın" dedi.
Pazar, 03 Eylül 2017 13:50

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Turizm Meslek Liseleri'nde "Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama" dersinin 2017-2018 eğitim- öğretim döneminde müfredattan çıkarılmasıyla ilgili konuştu.

CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, "Eğer hakikaten yiğitseniz, delikanlıysanız, öyle 'Silifke'de yasakladım, falanca yerde yasakladım' demeyin. Çıkın yiğitseniz deyin ki 'Bu ülkede alkol yasaktır'. Eğer diyemiyorsanız arkadan dolaşmayın" dedi.

'YÜCE DİNİMİZİN GETİRDİĞİ KISITLAMALARI BİLİYORUZ'

Atıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüce dinimizin alkol ile ilgili getirdiği kısıtlamaları hepimiz çok iyi biliyoruz. Ben hekim olarak alkolün zararlı olduğunu ve kullanılmaması gerektiğini biliyorum. Ancak dinimizi kullanarak ya da kendi siyasi görüşünüzü kullanarak, birkaç tane daha oy elde etmek ya da mevcut oyları tutabilmek için böyle manevralar yapmayın. Çıkın yiğitçe 'Yasakladık' deyin ya da oturun oturduğunuz yerde."

'BU ÜLKEYE İNANÇSIZLAR GELİYOR'

Atıcı şöyle devam etti:

"Bu ülkeye yabancı turistler, Hıristiyanlar, Museviler, inançsızlar geliyor. Bizim insanımız buradan para kazanıyor. Bu gibi uygulamaları yaparken halkımızı da düşünün. El birliği ile halkımızın alkol kullanmasının yanlış ve zararlı zararlı olduğunu söyleyelim. Alkolü savunacak halim yok ama insanlar özgür iradeleriyle alkol almak istiyorsa, alkolün hazırlanma şeklini de bu barmenler, otelcilik meslek lisesine giden çocuklar elbette öğrenmeliler, bu hizmeti sunmalılar. Dini hassasiyetleri üzerinden oy devşirmeye çalışmayalım. Halkımız bunları yutmuyor."